piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Ciężarówka pomocy...

Ciężarówka wypakowana meblami, sprzętem AGD, oraz żywnością w poniedziałek po południu wyjedzie z Łomży do mieszkańców poszkodowanych przez powódź Czechowic-Dziedzic. Jej ładunek to przede wszystkim dary zebrane przez Łomżyńską Izbę Przemysłowo-Handlową, ale dopakowano ją także produktami przynoszonymi przez mieszkańców do uruchomionego przez ratusz punktu przyjmowania darów w Hali Targowej na Starym Rynku.

- Mamy 2,5 tony różnych produktów żywnościowych, pół tony środków czystości, paletę napojów, meble nowe i używane, trzy używane lodówki i trzy pralki, dwa telewizory, pięć nowych dywanów,  a także koce, pościel – wylicza Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej.
To efekt pierwszego tygodnia zbiórki darów dla powodzian prowadzonej przez Izbę. Na apel odpowiedzieli nie tylko członkowie tej organizacji i nie tylko mieszkańcy Łomży.
- Mamy zgłoszenia i z Zambrowa i z Kolna – mówi Zajkowski dodając, ze akcja zbierania darów jest ciągle prowadzona. - Osoby chcące przekazać np. pralki, lodówki, meble mogą to zgłosić w biurze Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej pod numerem telefonu: (86) 2163355, a dary sami odbierzemy – dodaje Zajkowski.

Dary dla powodzian z Czechowic - Dziedzic zbierane są także w Hali Targowej na Starym Rynku. Stąd pierwszy transport z pomocą dla powodzian wyjechał już w piątek. Wówczas zabrał około 1,5 tony ładunku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0