Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

„Okno życia” będzie też w Łomży

W klasztorze Panien Benedyktynek w Łomży powstanie „Okno życia”. Zapowiedział to ks Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterza rodzin, na zakończenie mszy świętej sprawowanej podczas pierwszej Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Sanktuarium Maryjnego w Płonce Kościelnej. „Okno życia” to specjalnie miejsce, w którym matka nie mogąca opiekować się noworodkiem może anonimowo zostawić go nie narażając jego życia.

Ksiądz Kotowski mówił, że poszukiwanie miejsca w którym takie „Okno” powstanie w Łomży trwały siedem miesięcy. Dopiero przed samą Pielgrzymką Rodzin – co ksiądz Jacek zawdzięcza wstawiennictwu Matki Bożej z Płonki Kościelnej - ksieni łomżyńskich Benedyktynek, poinformowała go że siostry czekają na „Okno życia”. Wiadomość o tym ucieszyła także księdza biskup Stanisława Stefanka, który mówił, że „już chodził po Łomży popłakując – takie piękne miasto, a na życie nie czeka”.
- To jest bardzo dobra wiadomość. Dziękuję bardzo – mówi Biskup Łomżyński prosząc zgromadzonych w płonkowskim Sanktuarium o oklaski dla Panien Benedyktynek. 
Inicjatywa tworzenia „Okien życia” zrodziła się w Krakowie  przed pierwszą rocznicą śmierci Jana Pawła II. Dziś w Polsce działa 40 „Okien życia” i jak podają źródła dzięki nim udało się uratować 28 porzuconych noworodków.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę