wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

„Okno życia” będzie też w Łomży

W klasztorze Panien Benedyktynek w Łomży powstanie „Okno życia”. Zapowiedział to ks Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterza rodzin, na zakończenie mszy świętej sprawowanej podczas pierwszej Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Sanktuarium Maryjnego w Płonce Kościelnej. „Okno życia” to specjalnie miejsce, w którym matka nie mogąca opiekować się noworodkiem może anonimowo zostawić go nie narażając jego życia.

Ksiądz Kotowski mówił, że poszukiwanie miejsca w którym takie „Okno” powstanie w Łomży trwały siedem miesięcy. Dopiero przed samą Pielgrzymką Rodzin – co ksiądz Jacek zawdzięcza wstawiennictwu Matki Bożej z Płonki Kościelnej - ksieni łomżyńskich Benedyktynek, poinformowała go że siostry czekają na „Okno życia”. Wiadomość o tym ucieszyła także księdza biskup Stanisława Stefanka, który mówił, że „już chodził po Łomży popłakując – takie piękne miasto, a na życie nie czeka”.
- To jest bardzo dobra wiadomość. Dziękuję bardzo – mówi Biskup Łomżyński prosząc zgromadzonych w płonkowskim Sanktuarium o oklaski dla Panien Benedyktynek. 
Inicjatywa tworzenia „Okien życia” zrodziła się w Krakowie  przed pierwszą rocznicą śmierci Jana Pawła II. Dziś w Polsce działa 40 „Okien życia” i jak podają źródła dzięki nim udało się uratować 28 porzuconych noworodków.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0