niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: Francuzi przybliżali codzienność niepełnosprawnych

Z pozoru chodzi o modę - a tak naprawdę o poznanie warunków życia osób niepełnosprawnych. W powiecie łomżyńskim goszczą Francuzi, realizujący projekt MODE H. Celem projektu jest wymiana doświadczeń, praktyczne poznanie codzienności niepełnosprawnych w innych krajach, zaprojektowanie najlepszego stroju dla osoby niepełnosprawnej i międzynarodowa realizacja wspólnego występu. Goście z Francji uczestniczyli w dyskusjach i zajęciach w powiecie łomżyńskim, który podpisał akces do projektu MODE H 2010 w ubiegłym roku.

Razem Polakami w czwartej już edycji projektu MODE H udział biorą Łotysze, Litwini, Belgowie, Włosi, Portugalczycy i Rumuni. Całość koordynuje francuska organizacja "Mutualite Francaise".

Poza spotkaniami, podczas których poznają uwarunkowania prawne, ekonomiczne i społeczne życia niepełnosprawnych oraz sposoby ich rehabilitacji, każdy z uczestników przygotowuje program artystyczny na festiwal, który w październiku odbędzie się w Tours we Francji. Z tej okazji grupa osób niepełnosprawnych ruchowo z łomżyńskiego, wspólnie z tancerzami z Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża", pracuje nad spektaklem zatytułowanym "Król Słońca".


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0