Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: Francuzi przybliżali codzienność niepełnosprawnych

Z pozoru chodzi o modę - a tak naprawdę o poznanie warunków życia osób niepełnosprawnych. W powiecie łomżyńskim goszczą Francuzi, realizujący projekt MODE H. Celem projektu jest wymiana doświadczeń, praktyczne poznanie codzienności niepełnosprawnych w innych krajach, zaprojektowanie najlepszego stroju dla osoby niepełnosprawnej i międzynarodowa realizacja wspólnego występu. Goście z Francji uczestniczyli w dyskusjach i zajęciach w powiecie łomżyńskim, który podpisał akces do projektu MODE H 2010 w ubiegłym roku.

Razem Polakami w czwartej już edycji projektu MODE H udział biorą Łotysze, Litwini, Belgowie, Włosi, Portugalczycy i Rumuni. Całość koordynuje francuska organizacja "Mutualite Francaise".

Poza spotkaniami, podczas których poznają uwarunkowania prawne, ekonomiczne i społeczne życia niepełnosprawnych oraz sposoby ich rehabilitacji, każdy z uczestników przygotowuje program artystyczny na festiwal, który w październiku odbędzie się w Tours we Francji. Z tej okazji grupa osób niepełnosprawnych ruchowo z łomżyńskiego, wspólnie z tancerzami z Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża", pracuje nad spektaklem zatytułowanym "Król Słońca".

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę