Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Człowiek i przyroda nad Biebrzą

Od trzech lat realizowany jest polsko-holenderskim projekt „Człowiek i przyroda nad Biebrzą: zintegrowany system wymiany informacji jako podstawowe narzędzie zrównoważonego zarządzania środowiskiem przyrodniczym”. Efektem tego projektu jest stworzenie systemu informatycznego MSS (Management Support System) umożliwiającego kompletację wyników badań naukowych prowadzonych od lat w Biebrzańskim Parku Narodowym przez licznych naukowców.

Celem stworzonego systemu jest polepszenie komunikacji i współpracy między ośrodkami naukowymi, osobami zarządzającymi zasobami przyrodniczymi i lokalnymi użytkownikami obszaru BPN, a także skuteczniejsze, bo oparte na wielu materiałach naukowych, planowanie ochrony i użytkowania tego unikatowego obszaru.
Projekt zrealizowany został przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW), Instytut Melioracji i Użytków Zielonych (IMUZ), Uniwersytet w Utrechcie (Holandia), Alterra Institute w Wageningen (Holandia) we współpracy z Biebrzańskim Parkiem Narodowym, WWF Polska i Pracownią Architektury Żywej a finansowany przez holenderskie Ministerstwo Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Rybactwa z funduszu PIN-MATRA.
Dziś w formie warsztatów rozpoczęto dwudniowa konferencje podsumowującą ów projekt. Mają zostać zaprezentowane rezultaty prac a także przeprowadzone zostaną konsultacje z potencjalnymi użytkownikami systemu: dyrektorami parków narodowych, przedstawicielami lokalnej i regionalnej administracji, a także lokalnymi organizacjami ekologicznymi.

więcej o projekcie: www.levis.sggw.waw.pl/mms
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę