Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

26 lat papieża Polaka

Główne zdjęcie
Jan Paweł II - zdjęcie w WSD w Łomży

Sobota jest 9497. dniem pontyfikatu Jana Pawła II. W ciągu 26 lat papież 31 razy okrążył równik i trzykrotnie pokonał odległość między Ziemią a Księżycem. W czasie 104 podróży odwiedził on 129 krajów, a w nich 617 miast i miejscowości, wygłosił 2382 przemówienia i kazania. 16 października 1978 roku Kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

Jan Paweł II przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości
Jan Paweł II przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości
Jan Paweł II najczęściej odwiedzał Polskę. Był tu osiem razy w tym raz w Łomży. Gościł u nas 4 i 5 czerwca 1991 roku. To wtedy spotkał się z tysiącami wiernych na placu przy budowanym wówczas Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Rozpoczynając homilię podczas Mszy św. papież powiedział: „Dzięki składam Trójcy Przenajświętszej za pośrednictwem Matki Chrystusa, czczonej w łomżyńskim kościele katedralnym, za to, że dane mi jest dzisiaj być tutaj, w Łomży. W tej wielkiej społeczności ludu Bożego, w której przeważają rolnicy uprawiający ziemię, słyszymy Chrystusową przypowieść o siewcy i o ziarnie padającym na pole uprawiane przez człowieka. (...) odtwarza się w mojej pamięci łomżyńska stacja Tysiąclecia Chrztu Polski w Łomży w roku 1966. Wciąż mam przed oczyma postać kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski - wciąż jakbym słyszał słowa prymasowskiej homilii, w której nawiązywał do "Chłopów " Reymonta, aby dotknąć wielkiego sekretu chłopskiej duszy: umiłowania ziemi.”
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę