wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Obwodnica Zambrowa - na budowę wjechał ciężki sprzęt

Pełną parą ruszyły prace ziemne przy budowie obwodnicy Zambrowa. Na przygotowany zima plac budowy wyjechał ciężki sprzęt do prac ziemnych, który przygotowuje podbudowę przyszłej trasy. "Jeśli takie tempo prac się utrzyma, jest szansa na dotrzymanie najbardziej optymistycznego terminu ukończenia obwodnicy, czyli koniec 2011 roku" - uważa burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski.

Władze miasta nie tylko żywo interesują się przebiegiem prac, ale także na bieżąco współpracują z ich kierownictwem. Efektem tej współpracy będzie prawdopodobnie górka z wydobytej podczas prac ziemi, która powstanie na obrzeżach miasta, na miejskiej działce. "Zimą słuzyć ona będzie do uprawiania sportów zimowych, ponieważ w Zambrowie nie ma takiego miejsca" - poinformował burmistrz.

Obwodnica Zambrowa w przebiegu drogi krajowej nr 8 ma mieć 11 km długości i w kształcie przypominać lustrzane odbicie litery "S". Złożą się na nią m.in dwa bezkolizyjne skrzyżowania, 15 mostów i wiaduktów. Cała inwestycja będzie kosztować 325 mln zł.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0