Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Biegli: wychłodzenie przyczyną śmierci 22-letniego Mateusza

Wychłodzenie organizmu doprowadziło do śmierci 22-letniego studenta z Jedwabnego, który w połowie lutego zaginął w Białymstoku. Po trzech tygodniach od odnalezienia jego ciała do białostockiej prokuratury dotarła opinia z sekcji zwłok.

"Na ciele mężczyzny nie znaleziono żadnych śladów, które mogłyby świadczyć o tym, że został zamordowany. Zdaniem biegłych przyczyną śmierci studenta było wychłodzenie. Wiadomo też, że w chwili śmierci mężczyzna był pod wpływem alkoholu" - mówi szef białostockiej prokuratury rejonowej Białystok-Południe, Marek Winnicki.

"Opinia biegłego nie wyjaśnia jednak jednoznacznie, czy student zamarzł feralnej nocy z 14 na 15 lutego - kiedy zaginął - choć wszystko wskazuje na to, że mogło tak być" - dodaje prokurator.

To oznacza, że prowadzone w tej sprawie śledztwo wkrótce może zakończyć się umorzeniem. Nie kończy się natomiast śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową. W odrębnym postępowaniu śledczy przyglądają się pracy policji podczas poszukiwań studenta.

Okazało się bowiem, że tuż przed zaginięciem Mateusz został zatrzymany przez policję i chociaż był pijany, od razu go wypuszczono. Na komisariat miał się stawić następnego dnia, tak się jednak nie stało a od tamtej chwili ślad po nim zaginął, a policja dopiero po kilku dniach poinformowała, że feralnej nocy legitymowała mężczyznę. Teraz śledczy sprawdzą, czy nie doszło do ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę