Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Internet szerokopasmowy w woj. podlaskim dzięki UE

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zakończyło przygotowania do wdrożenia sieci szerokopasmowego internetu w pięciu regionach Polski Wschodniej. Według informacji resortu, teraz inwestycje będą prowadzić samorządy województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Całe przedsięwzięcie ma kosztować 300 mln euro. I ma pomóc w wyrównaniu szans rozwojowych najbiedniejszych polskich regionów, które są jednocześnie jednymi z najbiedniejszych w UE.

Ideą sieci jest budowa odpowiedniej infrastruktury w miejscach, gdzie komercyjnym firmom to się nie opłaca.

W ramach projektu ma powstać infrastruktura teleinformatyczna, która uzupełni sieć już istniejącą, należącą do różnych operatorów. Właścicielami infrastruktury która powstanie będą samorządy województw. Będą mogli z niej korzystać dostawcy internetu, którzy będą go dostarczać zainteresowanym mieszkańców, instytucjom, firmom.

Sieć szerokopasmowego internetu ma być gotowa do końca 2014 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę