Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Stypendia będą w listopadzie?

Po raz kolejny przesunięto termin wypłat stypediów europejskich dla uczniów szkół i studentów. Jak twierdzą w białostockim Urzędzie Marszałkowskim za następne opóźnienia wypłat odpowiada ministerstwo gospodarki i pracy. Nadal bowiem nie ma rozporządzenia ministra w sprawie wzorów umów finansowania projektów. Stypendia będą mogły zostać wypłacone dopiero po opublikowaniu tego dokumentu. Tymczasem wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim zakończyła dwudniowe posiedzenie komisja, której zadaniem było rozpatrzenie projektów stypendialnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i studentów. W sumie rozpatrzono 21 wniosków w tym 17 projektów od powiatów i 4 od gmin. Wszystkie zostały zaakceptowane, a to oznacza, że mogłyby być realizowane – gdyby oczywiście było ministerialne rozporządzenie.


W województwie podlaskim uczniowie i studenci dostana jednak mniejsze stypendia niż zapowiadano. Zamiast odpowiednio 250 i 350 złotych – będzie to najprawdopodobniej po kilkadziesiąt złotych miesięcznie, bo chętnych – spełniających kryteria - było za dużo, albo - i to jest właściwa odpowiedź - pieniędzy za mało. Podstawowym warunkiem otrzymania stypendium z Europejskiego Funduszu Społecznego jest niski dochód. W przeliczeniu na osobę nie może być wyższy niż 300 złotych netto.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę