Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Caritas zebrała żywność na Święta dla najuboższych

Prawie 5 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas w miniony piątek i sobotę. Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w wybranych sklepach w kilku miastach diecezji łomżyńskiej. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne, które jeszcze przed Wielkanocą trafią do najuboższych.

Żywność zbierało łącznie ok. 450 wolontariuszy. Młodzież młodzież ze szkół gimnazjalnych,  ponadgimnazjalnych oraz dorośli – członkowie parafialnych i szkolnych kół Caritas stali w sklepach spożywczych. Do koszy zbierali trwałe produkty żywnościowe: mąkę, cukier, makaron, ryż, olej, dżemy, słodycze itp. Przy koszach stały puszki, do których klienci wrzucali pieniądze. Ofiarowali ponad 3,5 tys zł na dodatkowy zakup żywności dla najuboższych.

W akcji przedświątecznej wzięli udział wolontariusze z parafialnych zespołów Caritas działających przy parafiach: Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim, NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie, św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce, Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, Ducha Świętego w Kadzidle a także przy czterech łomżyńskich parafiach: Krzyża Świętego, Miłosierdzia Bożego, św. Brunona z Kwerfurtu oraz  Bożego Ciała. Dołączyli młodzi członkowie szkolnego koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Wiźnie, a także wolontariusze zbierający na rzecz  Ośrodka Wsparcia Rodziny w Łomży.

Paczki z żywnością na święta parafialne zespoły Caritas rozdzielą wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców parafii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę