Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PEFRON ustąpił

Jeszcze wczoraj podawaliśmy informację o żądaniach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrotu od Łomży ponad 58 tysięcy złotych. Dziś możemy podać, że Fundusz ustąpił. We wtorek po południu do łomżyńskiego ratusza doszło lakoniczne pismo, informujące w jednym zdaniu, że PEFRON rezygnuje ze swoich roszczeń.


Przypomnijmy, że sprawa dotyczyła pieniędzy przekazał miastu i kilku łomżyńskim firmom na zatrudnienie niepełnosprawnych w latach 1999 – 2002. Przez tyle lat, aż do wiosny tego roku PEFRON nie sygnalizował żadnych nieprawidłowości w wykorzystaniu środków, jak również nie wnosił zastrzeżeń do składanych sprawozdań rocznych. Roszczenia pojawiły się dopiero w tym roku, a do czasu ich spłaty Fundusz zablokował przyznaną dotację niemal 75 tysięcy złotych na likwidację barier architektonicznych w dwóch łomżyńskich podstawówkach.
Teraz po wycofaniu roszczeń dotacja zostanie odblokowana i najprawdopodobniej w szkołach podstawowych nr 5 i 10 ruszą remonty.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę