Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.powiatlomzynski.pl

Spotkanie Starosty z Prezydentami Polski i Niemiec

Główne zdjęcie
od lewej: Heinrich Trapp, Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Kubrak, Zbigniew Sokołowski, Horst Kőhler

Podczas oficjalnej wizyty delegacji Powiatu Łomżyńskiego na terenie Bawarii w Niemczech dniu 8 października 2004 roku dzięki staraniom Starosty Powiatu Dingolfing-Landau Heinricha Trappa, Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak i Wicestarosta Łomżyński Zbigniew Sokołowski wzięli udział w debacie p.t. „Ludzie w Europie”, zorganizowanej przez Centrum Medialne w Passau. W spotkaniu udział wzięli Prezydent Niemiec Horst Kőhler, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski oraz Premier Rządu Bawarii Edmund Stoiber.


Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele niemieckiego biznesu, w tym przedstawiciele największych koncernów niemieckich oraz dyplomaci.
Debata dotyczyła przyszłości Unii Europejskiej, pierwszych doświadczeń po przystąpieniu do Unii Europejskiej nowych 10 krajów członkowskich oraz miejscu i roli Polski w Unii Europejskiej.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 i trwało do godziny 21.45.
W pierwszej części debaty swoje stanowiska zaprezentowali prezydenci obu krajów oraz premier Bawarii. W części drugiej spotkania prezydenci odpowiadali na pytania zadawane przez moderatora prowadzącego panel dyskusyjny. Na koniec prezydenci oraz premier odpowiadali na pytania padające z sali.
Po zakończeniu części oficjalnej Starosta - Wojciech Kubrak, Wicestarosta – Zbigniew Sokołowski oraz Starosta Heinrich Trapp wzięli udział w bankiecie, podczas, którego mięli okazję osobiście porozmawiać z Prezydentem Niemiec Horstem Kőhlerem oraz Aleksandrem Kwaśniewskim Prezydentem RP. Spotkanie to zostało uwiecznione wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.
Całość spotkania transmitowana była przez niemieckie radio i telewizję

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę