Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Ośrodek dla uchodźców w Łomży przestanie istnieć...(?)

„Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ośrodek dla uchodźców w Łomży zakończy działalność w połowie roku.” Tak twierdzi poseł Lech Kołakowski, który na ten temat rozmawiał z Rafałem Rogalą szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Ostateczna decyzja w tym zakresie ma być podjęta do końca marca.

Poseł Kołakowski podkreśla, że choć ostatecznych decyzji jeszcze nie ma to po spotkaniu Rogalą „odniósł wrażenie”, że w połowie roku ośrodek istniejący w Zajeździe „Zacisze” przy ul. Wesołej w Łomży przestanie istnieć. Ma to związek ze składanymi wcześniej wnioskami o jego likwidację, a także z upływem terminu na jaki Urząd wynajął dawny hotel robotniczy na ten cel. Niebawem mają być ogłaszane nowe przetargi, i właśnie do końca miesiąca ma być znana decyzja czy Urząd będzie chciał ogłosić przetarg na nowy ośrodek w Łomży, czy też nie.

Warto dodać, że istnienie drugiego obok Łomży Ośrodka dla Cudzoziemców w Czerwonym Borze nie jest zagrożone. Ten jest jednym z czterech w Polsce, należących bezpośrednio do Urzędu i będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę