Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

W WORD-zie luźniej...

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży na egzamin praktyczny w zakresie prawa jazdy kategorii B oczekuje się tylko 2 dni. Jeszcze rok temu kolejka znacznie przekraczała miesiąc. Teraz codziennie egzaminy na wszystkie rodzaje praw jazdy zdaje tu około 150 osób, a przed rokiem było to ponad 250 osób. Zdaniem Mirosława Oliferuka dyrektora łomżyńskiego WORD-u spowodowane jest to trzema elementami: demografią, zimą oraz kryzysem ekonomicznym, który potęguje te dwie pierwsze przyczyny.

Podobna sytuacja jest także w innych WORD-ach w regionie, a  nawet w kraju. Dlatego też dyrektorzy tych placówek z obawą patrzą na plany zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym, które mają zezwolić na przeprowadzanie egzaminów państwowych na prawo jazdy we wszystkich tzw. miastach prezydenckich. W naszym regionie oznaczałoby to możliwość powstania takiego ośrodka w Ełku. Zdaniem Podlaskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego takie rozwiązanie byłoby niekorzystne szczególnie dla WORD-u w Suwałkach. W przyjętym stanowisku Rada podkreśla, iż stworzenie nowych oddziałów terenowych będzie miało negatywne skutki społeczne i ekonomiczne. 
- We wszystkich WORD-ach dokonuje się redukcji etatów egzaminatorów, gdyż nowe zasady egzaminowania spowodowały krótszy czas egzaminu, a tym samym większą liczbę osób egzaminowanych dziennie, co przy sukcesywnym spadku osób zainteresowanych egzaminem pozwala zrealizować wszystkie zadania przy mniejszym zatrudnieniu – czytamy w stanowisku, które wysłano do Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP.
Członkowie Wojewódzkiej Rady BRD  zwracają uwagę na to że klientami WORD-ów są w większości ludzie młodzi, a dane demograficzne wskazują, iż liczba osób egzaminowanych w bliższej i dalszej perspektywie czasowej będzie nadal spadała – podkreślają członkowie Rady, i przekonują, że stworzenie nowego oddziału terenowego w Ełku pogłębiłoby jeszcze bardziej recesję.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę