Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Walka o władzę w PSL

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Wrze w regionalnych strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na ostatnim posiedzeniu zarządu tej partii członkowie próbowali odwołać prezesa PSL-u w regionie Wojciecha Dzierzgowskiego z Łomży. Jest on także wicewojewodą podlaskim. Opozycja przegrała to głosowanie mimo, że wynik głosowania to dwudziestu za odwołaniem, a tylko siedemnastu przeciw - podał Obiektyw TVP Białystok. Zgodnie ze statutem partii do odwołania przewodniczącego potrzebna jest bezwzględna większość w 44-osobowym gremium, a do tego opozycji zabrakło trzech głosów.

Wojciech Dzierzgowski, prezes PSL w Podlaskiem mówił dziennikarzom Obiektywu, że wynik głosowania był dla niego zaskoczeniem „Poczułem się jakby mi schłodzono głowę, albo czymś uderzono”.
Lista zarzutów wobec prezesa partii według głosujących za jego odwołaniem jest długa. Koledzy z partii - podał Obiektyw - zarzucają mu między innymi potęgowanie podziałów wewnątrz partii, że jest zbyt pochłonięty pracą wicewojewody, a za mało pracuje na rzecz partii, że PSL przez ścisłą współpracę z Platformą Obywatelską staje się w regionie mało widoczne.
Sam Dzierzgowski odpiera zarzuty, a próbę jego odwołania traktuje jako walkę o władzę przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

źródło: Obiektyw TVP Białystok

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę