Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zasady amerykańskiej loterii wizowej DV-2006

Departament Stanu USA ogłosił zasady kolejnej edycji loterii wizowej. Tak jak w roku ubiegłym i teraz zgłoszenie musi być złożone w formie elektronicznej przez stronę internetową www.dvlottery.state.gov. Trzeba to zrobić w ciągu dziewięciu tygodni - pomiędzy piątkiem 5 listopada 2004 r. a piątkiem 7 stycznia 2005 r. Zgłoszenie musi być wypełnione po angielsku i co bardzo ważne prawidłowo. Amerykanie podają, że niemal co trzecie nadsyłane w 2003 roku zgłoszenie do loterii DV-2005 miało błędy formalne i zostało zdyskwalifikowane. Udział w loterii DV- 2006 – tak jak we wszystkich poprzednich edycjach - jest bezpłatny.

Każdego roku Amerykanie rozlosowują około 50 tys. wiz. W ubiegłym roku z szansy zamieszkania w USA skorzystało kilkadziesiąt tysięcy Polaków – udało się to dokładnie 6211 osobom.
Zgłoszenie do DV-2006 może wypełnić każdy, kto ma dostęp do komputera z internetem i zdjęcie w formie cyfrowej. Wypełniając formularz trzeba będzie podać następujące dane: pełne imię i nazwisko, datę i miejsce i kraj urodzenia, płeć, stan cywilny, dokładny adres. W przypadku współmałżonków i rodziców dzieci należy podać też liczbę niezamężnych dzieci poniżej 21 roku życia, ich podstawowe dane (data miejsce urodzenia, płeć) a także dane o współmałżonku.
Bardzo ważne jest prawidłowo wykonane zdjęcie. Musi być w formacie JPEG (.jpg). Rozmiar zdjęcia zrobionego aparatem cyfrowym: szerokość - 320 pix, wysokość - 240 pix. (zdjęcie zeskanowane: szerokość - 50 mm, wysokość - 50 mm - rozdzielczości 150 dpi). Maksymalny rozmiar zdjęcia nie może przekraczać 62.5 KB. Zdjęcie ma przedstawiać głowę aplikanta, skierowaną w stronę obiektywu (co najmniej 50% zdjęcia musi zajmować aplikant). Zdjęcie musi być zrobione na jasnym, jednolitym tle. Osoba fotografowana powinna być bez czapki, chusty, okularów przeciwsłonecznych itp.
Aplikację należy wypełnić bez polskich liter typu: “ę”, “ą”, “ź”..., i tylko jeden raz. Kolejne zgłoszenie tej samej osoby powoduje dyskwalifikację obu zgłoszeń.
Zwycięzcy zielonej karty zostaną wylosowani przez komputer i zostaną o tym poinformowani droga pocztowa miedzy majem a lipcem 2005 roku.

Zobacz serwis: Wygraj Amerykę! Loteria wizowa DV-2006

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę