Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Pieniądze z RPO dla nas... (nie obok)

Ponad 1,5 mld złotych - to łączna wartość 385 podpisanych dotychczas umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dofinansowanie dla tych projektów to prawie 873 mln zł. Wyliczając średnią wartość dofinansowania na osobę wynosi 731,90 zł. I tu okazuje się najwięcej „na głowę” wypada w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego – niemal dwa razy więcej.

Z danych opublikowanych przez zarządzający RPOWP Urząd Marszałkowski w Białymstoku wynika, że na terenie miasta Łomży realizowanych jest 27 projektów z dofinansowaniem z tego programu. Łączna wartość dofinansowania sięga 92,5 mln zł, a to oznacza że „na główkę” mieszkańca wypada 1 466,87 zł. W przypadku powiatu łomżyńskiego 13 realizowanych projektów zyskało dofinansowanie na poziomie 73 mln zł, co po przeliczeniu na mieszkańców daje 1 435,78 zł. I okazuje się, że tak dobrze nie ma nigdzie indziej. Co prawda w kwotach większe dofinansowanie otrzymał Białystok i powiat białostocki – odpowiednio 242 mln zł i 95 mln zł, ale w przeliczeniu na mieszkańców wychodzi tam tylko 823 zł w Białymstoku i 684 zł w powiecie białostockim.

Aby nie było tak dobrze, warto dodać, że najmniej na głowę mieszkańca w tej chwili przypada w powiecie grajewskim - 186,81 zł, zambrowskim - 270,29 zł, kolneńskim - 297,56 zł oraz wysokomazowieckim – 392,46 zł.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę