Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

List do papieża na zakończenie Kongresu

Specjalny list do Ojca Świętego Jana Pawła II wysłali uczestnicy zakończonego w niedzielę II Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej. Dwudniowe spotkanie wypełnione było wspólną modlitwą i konferencjami. W Kongresie uczestniczyło niemal 500 osób – przedstawicieli ponad 20 działających tu ruchów i stowarzyszeń katolickich.

W liście podpisanym przez biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka i Delegat ds. Nowych Ruchów Kościelnych ks. Wojciech Nowacki czytamy: "W dniach, w których w całej Ojczyźnie gromadzimy się na szczególny moment dziękczynienia za Twój Pontyfikat i uczymy się praktykowania „nowej wyobraźni miłosierdzia”, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich Diecezji Łomżyńskiej, przeżywają II Kongres Diecezjalny.(...) Uczestnicy Kongresu, czerpiąc z różnorodności i wielości Ruchów i Stowarzyszeń, uczą się jeszcze bardziej służyć dziełu budowania jedności. Pamiętamy o Twoich słowach, że Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie „to dar Ducha Świętego dla Kościoła w naszych czasach, którego nie wolno zmarnować. Dzisiaj odnowa Kościoła przebiega w znacznej mierze tą właśnie drogą”.

Kongresowe spotkania odbywały się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Konferencje prowadzili między innymi ks. Biskup Bronisław Dembowski oraz O. prof. Leon Dyczewski OFMConv z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W programie Kongresu znalazły się także warsztaty dotyczące między innymi zagadnień godności pracy i problemów bezrobocia, relacji między rodzicami a dziećmi, kultury chrześcijańskiego świętowania i wypoczynku, relacji między świeckimi a duchownymi, wartości życia ludzkiego w konfrontacji z „kulturą śmierci”. Uczestnicy dzielili się także doświadczaniami Bożej mocy i łaski w życiu członków ruchów i stowarzyszeń.

Kongres zakończyła eucharystia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży pod przewodnictwem ks bp. Stanisława Stefanka. Wcześniej w tym kościele odbył się koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu „Pomoc duchowa”.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę