Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Korki w Łomży do początku listopada

Co najmniej dwa tygodnie wynosi opóźnienie przy pracach remontowych ulicy Szosa Zambrowska w Łomży. Planowano, że nową nawierzchnią samochody pojadą już 18 października, tymczasem będzie to nie wcześniej niż w pierwszym tygodniu listopada. Opóźnienia ratusz tłumaczy niespodziewanymi utrudnieniami jakie napotkał wykonawca - „jakieś wytryskające wody podskórne” - mówi Jarosław Koszewski. Niemniej już zakończono wszelkie roboty kanalizacyjne i właśnie teraz firma realizująca inwestycje przystępuje do II etapu prac - budowania nawierzchni jezdni. Remont Szosy Zambrowskiej objął odcinek o długości około 670 metrów.


Szosa Zambrowska to nie jedyne opóźnienie drogowe w Łomży. Znacznie później niż planowano zakończą się także prace na ulicy Wąskiej. Miała ona być otwarta jeszcze w pierwszej połowie września tymczasem prace jeszcze trwają. Koszewski mówi, że do tej pory wykonano 95% prac, reszta zajmie co najmniej tydzień.
Prace na Wąskiej i Szosie Zambrowskiej realizowane są w ramach budowy wartego około 15 milionów złotych systemu wodno-kanalizacyjnego Łomży i okolicznych gmin.
Inwestycja w 75% jest współfinansowana pieniędzmi z Unii Europejskiej. Zgodnie z przyjętym harmonogramem wod-kan musi być rozliczony do lutego przyszłego roku, a to oznacz, że wszelkie roboty techniczne muszą zakończyć się jesienią tego roku.


Mniej więcej w tym samym czasie – przełom października i listopada - zakończyć ma się także remont Alei Legionów. Oznacza to, że na początku listopada łomżyńscy kierowcy powinni zapomnieć o utrudnieniach w ruchu na jakie dziś jeżdżąc po mieście co rusz natrafiają.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę