Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Monitoring w łomżyńskich szkołach

W trzech Publicznych Gimnazjach w Łomży 1, 2 i 3 do końca listopada tego roku zostanie uruchomiony monitoring. Kamery mają być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków jak i w szkolnych korytarzach. Właśnie został ogłoszony przetarg na dostawę i montaż systemu telewizji przemysłowej w “pierwszym” gimnazjum. W sumie ma tu być zainstalowanych 11 kamer, w tym 7 wewnątrz budynku szkoły.

Monitoring ma zdaniem Teresy Kurpiewskiej - dyrektor Gimnazjum nr 1 - wspomóc proces wychowawczy. Jak podkreśla dziś w szkole nic złego asie nie dzieje, ale przed rokiem jednemu z uczniów skradziono kurtkę. Gdyby wówczas był monitoring zarejestrowany przez kamery obraz mógłby pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy. Jeszcze większe znaczenie w przypadku tej szkoły maja mieć kamery umieszczone na zewnątrz budynku. Będą one stale obserwować otoczenie szkoły, przez co teren ten stanie się bardziej bezpieczny przede wszystkim dla gimnazjalistów.

Monitoring w PG nr 1. ma zostać uruchomiony do 19 listopada. Pomysł zakładania telewizji przemysłowej w szkołach narodził się w ratuszu. Docelowo władze Łomży chcą kamery zainstalować we wszystkich miejskich szkołach.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę