Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

"Kadry”- wystawa grafiki Karoliny Kiljańskiej-Bizoń

zaproszenie-www.jpg Galeria Sztuki Wspólczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w czwartek, 14 stycznia 2010 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy grafiki Karoliny Kiljańskiej-Bizoń pt. “Kadry”. W serii czarno-białych monotypii autorka proponuje syntetyczne spojrzenie na pejzaż i przyrodę zestawiając – przetworzone przez wyobraźnię – kształty w konfiguracje form o wieloznacznych odniesieniach. Technika monotypii, czyli druku pojedyńczego, polega na pokryciu farbą elementów drukujących (w przypadku Karoliny Kiljańskiej-Bizoń są to materiały pochodzenia naturalnego a także tkaniny, tworzywa sztuczne oraz papier) i umieszczeniu ich na płycie z tworzywa sztucznego lub metalu, a następnie nałożeniu papieru i odbiciu grafiki.Aby uzyskać dodatkowe efekty można na wykonaną odbitkę nanieść kolejne nadruki lub dopełnić ją rysunkiem.

Karolina Kiljańska-Bizoń urodziła się w Bydgoszczy. W 2002 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2005 roku odbywa studia doktoranckie w zakresie sztuk plastycznych w dyscyplinie grafika na Wydziale Sztuk Pięknych macierzystej uczelni. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Na swoim koncie ma 6 wystaw indywidualnych i udział w 16 zbiorowych.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
wt, 12 stycznia 2010 00:16
Data ostatniej edycji: pt, 22 stycznia 2010 01:19:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę