Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Energetyczny autobus stoi na Starym Rynku

We wtorek na Starym Rynku w Łomży zaparkował energobus. Energetyczny autobus od połowy 2003 roku jeździ po Polsce promując i pokazując jak oszczędzać energię. Energobus wraz z wyposażeniem i ekspertami w Łomży będzie jeszcze w środę. Wszyscy zainteresowani mogą go oglądać – także od wewnątrz - do godziny 16.00.


Autobus stanowi mobilne centrum edukacyjno-informacyjne. Wozi ekspertów, którzy prowadzą kampanię przedstawiając przykłady udanych przedsięwzięć energooszczędnych i ekologicznych zrealizowanych zarówno w kraju, jak również w innych państwach, głównie europejskich, zachęcając do współpracy i podejmowania podobnych inicjatyw na poziomie lokalnym.
Miejski autobus marki MERCEDES został wyposażony w szereg pomocy dydaktycznych sprzęt audiowizualny, obiekty i urządzenia demonstracyjne, część konferencyjną, biblioteczkę, dzięki czemu jeżdżący nim eksperci mają możliwość zademonstrowania działania nowoczesnych rozwiązań. W energetycznym autobusie są np.: baterie słoneczne.
Projekt realizuje Krajowa Agencja Poszanowania Energii, a główna instytucja współfinansującą projekt jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę