Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.onet.pl

Prokuratura ma uzupełnić akt oskarżenia ws. tajemniczej zbrodni

Prokuratura Okręgowa w Elblągu ma uzupełnić akt oskarżenia dotyczący Marka W. z Kolna, któremu zarzuciła zabójstwo żony. Katarzyna W. zaginęła w tajemniczych okolicznościach prawie dziesięć lat temu. O uzupełnienie aktu oskarżenia wnioskuje Sąd Okręgowy w Łomży, do którego jeszcze w grudniu trafiła sprawa. Tym samym aktem oskarżenia został objęty także inny mężczyzna, któremu zarzucono utrudnianie śledztwa prowadzonego w tej sprawie w przeszłości, zacieranie śladów i pomoc w ukryciu zwłok zamordowanej kobiety. Obaj nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

Sąd chce od prokuratury skonkretyzowania materiału dowodowego, m.in. poprzez wskazanie najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzeń, sposobu i okoliczności działania oskarżonego. Sprawa w dużej mierze opiera się bowiem na materiale poszlakowym. Ponieważ nie ma zwłok, prokuratura przyjęła, że kobieta została zamordowana w nieustalony sposób.
26-letnia mężatka, matka dwójki dzieci, zaginęła w tajemniczych okolicznościach w czerwcu 2000 roku. Rodzina kobiety od początku podejrzewała morderstwo. Dotąd nie udało się jednak odnaleźć zwłok, nie natrafiono też na żadne informacje pozwalające stwierdzić, że kobieta wciąż żyje.
Śledztwo w tej sprawie umorzono kilka lat temu. Prokuratury zainteresowały się sprawą ponownie, gdy w 2008 roku przypomniały o niej media, sugerując, że w śledztwie popełniono poważne błędy, wskutek których nie udało się znaleźć sprawców. Stawiano nawet tezę, że mąż kobiety - podejrzewany przez jej rodzinę o zabójstwo - mógł być chroniony przez miejscową policję.
Po decyzji Prokuratury Krajowej, by jeszcze raz zbadać okoliczności sprawy i materiał dowodowy, podjęte na nowo śledztwo było prowadzone w Elblągu.
Zanim prokuratura elbląska postawiła Markowi W. zarzuty, we wrześniu 2009 roku został on zatrzymany w związku ze śledztwem prowadzonym w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku. Ta postawiła mu zarzuty podżegania do zabójstwa dwóch osób (jego teściów) oraz obrotu znacznymi ilościami narkotyków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę