Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Brakuje pieniędzy na zwalczanie bezrobocia

Z niemal 3 mln 300 tys. zł. dodatkowych pieniędzy na zwalczanie bezrobocia, o które wnioskował, łomżyński Powiatowy Urząd Pracy otrzymał niewiele ponad 450 tysięcy. W sumie tutejszy PUP występował o pieniądze na realizacje 10-ciu projektów, przeszedł tylko co drugi z nich. Niemniej zamiast 700 w tym roku będzie "zaktywizowanych" będzie tylko 152 bezrobotnych.

Wnioski składane były na uzyskanie dodatkowych środków z Funduszu Pracy. Adresatem większości z nich było Ministerstwo Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej. Łomżyński PUP chciał stamtąd niemal 2 mln. 200 tyś. zł na aktywizację zawodowa 447 osób bezrobotnych – ale pieniędzy nie dostał. W sumie wszystkie złożone wnioski obejmowały aktywizację niemal 700 osób. Te które zaakceptowano pozwalają na podjęcie takich działań w stosunku do tylko 152 osób. Co ciekawe, niemal połowa z nich została “zaktywizowana” po to by pomagać rolnikom i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie rolnikom. Bezrobotni – zgodnie z umową pomiędzy centralą Agencji a MGPiPS pracowali przez trzy – cztery miesiące, po czym zdecydowana większość pracę straciła.
Dziś łomżyński PUP realizuje tylko jeden projekt “szansa dla kobiet zagrożonych biedą”. W jego ramach przez trzy miesiące – od października do końca grudnia - 41 kobiet będzie zatrudnionych na robotach publicznych.

W końcu sierpnia 2004 roku w tutejszym PUP zarejestrowanych było 7.998 bezrobotnych. Liczba bezrobotnych posiadających prawo do zasiłku to tylko 650 osób. Oznacza to, że ponad 90% łomżyńskich bezrobotnych nie ma prawa do zasiłku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę