Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

“Od krów i Łomży zaczynamy....”

Główne zdjęcie
A. Kwaśniewski
Łomża 2001r

Wszystko wskazuje na to, że Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski w najbliższym czasie pojawi się w Łomży. Byłaby to trzecia wizyta Kwaśniewskiego jako Prezydenta w mieście. Pierwszy raz był tu w kwietniu 2000 roku – w związku z prezydencką kampanią wyborczą. Powtórnie nawiedził Łomżę w sierpniu 2001 roku - wówczas wystąpił m.in.: na wiecu wyborczym SLD-UP w związku z kampanią przez wyborami parlamentarnymi. Teraz ma przyjechać by oficjalnie zainaugurować wypłacanie dopłat bezpośrednim rolnikom.

Owa wizyta ma nastąpić w poniedziałek 18 października tego roku. Jej szczegóły na razie są tajne. Póki co potwierdzono, że planowane są uroczystości w Łomży. W centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Agencja ta ma wypłacać rolnikom europejskie dopłaty - słyszeli, że coś takiego jest planowane, ale po szczegóły odsyłają do Ministerstwa Rolnictwa. Tu potwierdzono organizację oficjalnej krajowej inauguracji wypłat w Łomży, potwierdzono też datę, i to że uczestniczyć w niej będą Minister Rolnictwa Wojciech Olejniczak i szef ARiMR Wojciech Pomajda, co do obecności Prezydenta – oficjalne potwierdzenie ma być w przyszłym tygodniu.

Nieoficjalnie: inauguracja ma być wielka. Prezydent, Minister i Prezes mają zwiedzić mleczarnię w Piątnicy, gospodarstwo rolne we wsi Srebrowo (pod Wizną), a w Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Nowa 2 ma być spotkanie z (...)

P.S. Tytuł to cytat z wypowiedzi Mirosława Stycznia w Radiu Zet. W Ten sposób, ówczesny polityk AWS, skomentował rozpoczęcie kampanii prezydenckiej A. Kwaśniewskiego.
I jak ulał cytat ten pasuje do najbliższej wizyty Prezydenta.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę