Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pies wytropi narkotyki w Łomży

Niemal 20 kg narkotyków zabezpieczyli w tym roku policjanci z Łomży. Jak podkreśla Andrzej Ryński, Komendant Miejski Policji w Łomży to dużo, ale narkotyków którzy policjanci nie przejęli na pewno było znacznie więcej. Komendant przekonuje, że narkomania staje się coraz większa plagą w Łomży i że trzeba temu przeciwdziałać. Ma w tym pomóc nowy pies policyjny wyszkolony w wyszukiwaniu narkotyków, na którego zakup miasto przekazało policji 4 tys zł.

- Skala zagrożeń narkotykami jest duża i będzie narastała – mówił komendant Ryński przedstawiając podczas ostatniej sesji Rady Miasta poglądowe dane dotyczące tego zjawiska. - Przez Łomżę odbywa się przerzut narkotyków do innych ośrodków w kraju, ale także w ruchu międzynarodowym – dodawał.
Z przekazanych przez komendanta informacji wynika, że w 2009 roku odnotowano ponad 120 przestępstw narkotykowych, przy czym cztery dotyczyły uprawy i wytwarzania narkotyków. W ciągu roku w mieście i najbliższej okolicy policjanci przejęli niemal 13 kg marihuany i blisko 5 kg amfetaminy, oraz mniejsze ilości innych środków odurzających.  

Pieniądze, za które policjanci mają kupić psa wyszkolonego w wyszukiwaniu narkotyków pochodzą z puli środków przekazanych przez samorząd na sfinansowanie tzw. patroli ponadnormatywnych. Z 50 tys zł przekazanych w tym roku na ten cel policji zostało 9,5 tys zł, które teoretycznie powinny wrócić do kasy miasta. Władze miasta zgodziły się jednak na propozycję komendanta Ryńskiego, aby za 4 tys zł kupić psa do poszukiwania narkotyków, a resztę przeznaczyć na nagrody dla policjantów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę