Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

W Łomży rozpoczął się największy w regionie proces handlarzy narkotyków.

Największy w regionie proces narkotykowy rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Łomży. Na ławie oskarżonych zasiadło 15 mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego i okolic. Na ślad wysokomazowieckiej "mafii narkotykowej" - jak się określa tę grupę w środowisku - policja wpadła w połowie ubiegłego roku, kiedy u pewnego nastolatka znaleziono środki odurzające. Wkrótce ustalono ponad 20 osób, zamieszanych w handel i udostępnianie - także nieletnim - m.in. marihuany, haszyszu, amfetaminy oraz tabletek extasy.


Sprawę kilku osób wyłączono do odrębnego postępowania. Piętnastce - są to osoby w wieku od 19 do 29 lat - prokuratura zarzuciła - oprócz dystrybucji narkotyków - także udział w grupie przestępczej. Z ustaleń śledztwa wynika, że dowodził nią 30-letni Sylwester Z. Skala procederu zaskoczyła nawet policjantów. W obrocie znajdowały się całe kilogramy narkotyków, dziesiątki tysięcy złotych. Sylwester Z. zaopatrywał się w środki odurzające u dilerów z Łomży i Białegostoku. Karał nieposłusznych, dotkliwie pobił m.in. kolegę z tej samej grupy Adama S., kiedy ten zamierzał usamodzielnić się na lokalnym rynku narkotyków. Policja zebrała także dowody zastraszania konkurencji. Większość oskarżonych, wśród których są trzy dziewczyny - przyznało się do zarzucanych im czynów. Po dzisiejszym przesłuchaniu świadków sąd przerwał rozprawę do 4 listopada. Zeznania złożą wówczas m.in. biegli psychiatrzy.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę