Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dłuższe kolejki na specjalistyczne zabiegi

W przyszłym roku mogą być problemy z zabiegami w podlaskich szpitalach. Wszystko przez zmniejszające się nakłady na służbę zdrowia. W podlaskim Narodowym Funduszu Zdrowia prowadzone są w tym tygodniu negocjacje przyszłorocznych kontraktów z dyrektorami szpitali. Dowiadują się w ich trakcie, że będzie mniej pieniędzy.

W przyszłym roku budżet podlaskiego NFZ będzie mniejszy o 50 milionów złotych w stosunku do roku obecnego. Tak wynika z projektu, który teraz zatwierdzić ma rząd – mówi dyrektor Szpitala Miejskiego w Białymstoku, Krzysztof Teodoruk. Zatem w przyszłym roku należy się spodziewać znacznie dłuższych kolejek - dodał Teodoruk.

Do tej pory żaden szpital powiatowy, który negocjował warunki w NFZ, nie podpisał umowy na przyszły rok. Czy powiaty zgodzą się na te kontrakty będzie wiadomo w najbliższy piątek. W Białymstoku odbędzie się konwent starostów województwa podlaskiego, na którym podjęta zostanie decyzja, czy zgadzać się na niższe kontrakty, czy też negocjować korzystniejsze warunki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę