Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

LIGAWKI 2009 w Ciechanowcu

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Ralitsa Angelova z Bułgarii zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii "inne instrumenty pasterskie" XXIX Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich LIGAWKI 2009. Dostała pół tysiąca złotych.W rozegranym w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu konkursie wystąpiło 34 uczestników z Polski, Bułgarii, Słowacji, Litwy i Białorusi.

Trzy drugie nagrody (po 400 zł.) otrzymali: Igor Hraszko ze Słowacji, Nikolaev Stomen Dobrev z Bułgarii oraz litewskie trio z Puńska. Jury przyznało także cztery trzecie nagrody (po 300 zł.) i trzy czwarte (po 200 zł. każda) oraz 12 wyróżnień po 100 złotych i pięć wyróżnień rzeczowych.

Natomiast w niedzielę w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa rozegrany został konkurs gry na dętych instrumentach drewnianych - ligawkach, trombitach i bazunach. Wystartowało w nim od 120 do 150 pasjonatów tych instrumentów z całego świata.

Krystian Ołtarzewski z Wojtkowic Starych, Bartosz Zdziarski z Bagateli i Rafał Radziszewski z Bogusz Starych otrzymali ex aequo pierwsze nagrody w kategorii "ligawki- dzieci". W tej kategorii wystąpiło 30 uczestników, z których najmłodszy - właśnie nagrodzony jednym z pierwszych miejsc Rafał Radziszewski ma zaledwie 3,5 roku. Jury przyznało tu także po dwie II, III i IV nagrody, zaś pozostali uczestnicy odebrali wyróżnienia.

W kategorii trombit konkurowało ze sobą rodzeństwo Salamonów z Krościenka. Starszy - Adam zdobył I nagrodę, a jego siostra - Marysia, drugą. Nie miał za to konkurencji Damian Makowski z Goręczyny, który jako jedyny uczestnik konkursu zagrał w grupie dziecięcej na bazunie i automatycznie zdobył I nagrodę.

Nagroda za I miejsce w kategoriach dziecięcych to 500 zł, drugie miejsce - 400, trzecie - 300, czwarte - 200, zaś wyróżnienia to po 100 zł dla uczestnika. (waz)

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę