Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kolejne napady „z bronią” w ręku

Główne zdjęcie
Zatrzymanie jednego ze sprawców napadu (środa, 25 listopada 2009)

Dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku napadów zatrzymali łomżyńscy policjanci. Jeden ze sprawców wpadł w środę kilkanaście minut po dokonaniu napadu na sklep przy ul. Kołłątaja w Łomży. Drugiego zatrzymano dopiero w piątek. Jeszcze w sobotę sąd decydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące jednego z nich. Napastnicy używali przedmiotu przypominającego broń palną. Okazało się że była to atrapa.

Zatrzymani to 29-letni Rafał W. i 23-letni Michał K. Obaj w środę wieczorem napadli na sklep spożywczy przy ul. Kołłątaja. Przystawiając ekspedientce broń do głowy zabrali pieniądze w kwocie 1500 zł. Już po kilkunastu minutach, po pościgu, w okolicach skrzyżowania ul Wojska Polskiego i Sikorskiego zatrzymano młodszego z napastników. Obława na drugiego ze sprawców sukcesem zakończyła się dopiero w piątek.
W trakcie czynności dochodzeniowych okazało się, że obaj napastnicy w podobny sposób we wrześniu dokonali napadu na stację LPG. Wówczas przedmiotem przypominającym broń uderzyli obsługującego stację mężczyznę i zabrali z kasy 8500 zł oraz telefon komórkowy.
Policjanci ustalili także, że Rafał W. we wtorek dokonał napadu na dwa inne sklepy spożywcze w Łomży. W tych przypadkach nie używał jednak atrapy broni, lecz jak wyjaśnia  kom. Sławomir Dąbrowski oficer prasowy policji, odwracał uwagę ekspedientki proszą o podanie jakiegoś towaru, po czym wyrywał szufladę z kasy fiskalnej i uciekał. W sobotę Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Wobec 23 letni Michał K. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę