sobota, 23 marca 2019 napisz DONOS@

Pozwolenie na budowę hipermarketu

Jak poinformował ratusz tydzień temu, 20 listopada br., zostało podpisane pozwolenie na budowę galerii handlowej wraz ze sklepem wielkopowierzchniowym przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. To pierwszy tego typu dokument umożliwiający faktyczną budowę pierwszego hipermarketu w Łomży. Inwestor - Irlandzka Grupa Inwestycyjna ma odebrać dokument za tydzień. Z tej okazji w ratuszu ma się odbyć specjalna uroczystość.

Tak ma wyglądać centrum handlowe na Bawełnie
Tak ma wyglądać centrum handlowe na Bawełnie

Przypomnijmy w czerwcu Rada Miasta Łomży zadecydowała o przyjęciu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego terenów „na Bawełnie” i w obrębie ulic: Wyszyńskiego, Sikorskiego, Zawadzka, Katyńska. W obu przypadkach dopuszczono możliwość budowy hipermarketów. Zgodnie z zapowiedziami inwestorów centra handlowe na Bawełnie i w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego mają zacząć działać w 2011 roku, przy czym z „papierologią” jako pierwsi poradzili sobie inwestorzy z Bawełny.  Wydanie pozwolenia na budowę obiektu oznacza, że będą mogły już ruszyć faktyczne prace budowlane.  
W skład całego obiektu mają wejść: dwukondygnacyjna galeria handlowa z powierzchniami handlowymi, usługowymi i gastronomicznymi, przeznaczonymi pod wynajem dla drobnych i średnich najemców oraz część techniczna, wielkopowierzchniowy sklep spożywczo-przemysłowy, hipermarket budowlany, zespół 5 sal kinowych oraz parking naziemny na 1373 miejsca parkingowe.

Ratusz podkreśla z inwestycją wiążą się także przebudowy ulic na koszt inwestora. W porozumieniu jakie zawarł prezydent z przedstawicielami Spółki Galeria Narew inwestor zobowiązał się m.in. do: - przebudowy ulicy Wojska Polskiego od ul. Tkackiej w kierunku ul. Meblowej na odcinku koniecznym do swobodnego urządzenia skrzyżowania z ul. Ciepłą; przebudowy ul. Ciepłej wraz z budową przedłużenia tej ulicy od ul. Poznańskiej oraz budowę drogi łączącej ul. Ciepłą z ul. Poznańską; budowy drogi od ul. Poznańskiej do ul. Spokojnej wraz z budową skrzyżowania z ul. Spokojną. Inwestycje te – szacowane na kilkanaście milionów złotych - mają zostać wykonane nie później niż do dnia złożenia przez inwestorów wniosku o pozwolenie na użytkowanie galerii. Zgodnie z planami ma to nastąpić wiosną 2011 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę