Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Pozwolenie na budowę hipermarketu

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać centrum handlowe na Bawełnie

Jak poinformował ratusz tydzień temu, 20 listopada br., zostało podpisane pozwolenie na budowę galerii handlowej wraz ze sklepem wielkopowierzchniowym przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. To pierwszy tego typu dokument umożliwiający faktyczną budowę pierwszego hipermarketu w Łomży. Inwestor - Irlandzka Grupa Inwestycyjna ma odebrać dokument za tydzień. Z tej okazji w ratuszu ma się odbyć specjalna uroczystość.

Przypomnijmy w czerwcu Rada Miasta Łomży zadecydowała o przyjęciu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego terenów „na Bawełnie” i w obrębie ulic: Wyszyńskiego, Sikorskiego, Zawadzka, Katyńska. W obu przypadkach dopuszczono możliwość budowy hipermarketów. Zgodnie z zapowiedziami inwestorów centra handlowe na Bawełnie i w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego mają zacząć działać w 2011 roku, przy czym z „papierologią” jako pierwsi poradzili sobie inwestorzy z Bawełny.  Wydanie pozwolenia na budowę obiektu oznacza, że będą mogły już ruszyć faktyczne prace budowlane.  
W skład całego obiektu mają wejść: dwukondygnacyjna galeria handlowa z powierzchniami handlowymi, usługowymi i gastronomicznymi, przeznaczonymi pod wynajem dla drobnych i średnich najemców oraz część techniczna, wielkopowierzchniowy sklep spożywczo-przemysłowy, hipermarket budowlany, zespół 5 sal kinowych oraz parking naziemny na 1373 miejsca parkingowe.

Ratusz podkreśla z inwestycją wiążą się także przebudowy ulic na koszt inwestora. W porozumieniu jakie zawarł prezydent z przedstawicielami Spółki Galeria Narew inwestor zobowiązał się m.in. do: - przebudowy ulicy Wojska Polskiego od ul. Tkackiej w kierunku ul. Meblowej na odcinku koniecznym do swobodnego urządzenia skrzyżowania z ul. Ciepłą; przebudowy ul. Ciepłej wraz z budową przedłużenia tej ulicy od ul. Poznańskiej oraz budowę drogi łączącej ul. Ciepłą z ul. Poznańską; budowy drogi od ul. Poznańskiej do ul. Spokojnej wraz z budową skrzyżowania z ul. Spokojną. Inwestycje te – szacowane na kilkanaście milionów złotych - mają zostać wykonane nie później niż do dnia złożenia przez inwestorów wniosku o pozwolenie na użytkowanie galerii. Zgodnie z planami ma to nastąpić wiosną 2011 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę