Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Milionowa dotacja dla łomżyńskiej PWSIiP

Są pieniądze na adaptację pomieszczeń pod potrzeby Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego jednomyślnie podjęli uchwałę o udzieleniu 1 mln zł dotacji dla nowej łomżyńskiej uczelni.

Przypomnijmy pierwszą państwową uczelnię wyższą w Łomży powołano trzy miesiące temu. Zgodnie z rozporządzeniem liczba studentów na pierwszym roku studiów dziennych wyniesie łącznie 180 osób: 120 osób na kierunku zarządzanie i marketing i 60 osób na kierunku informatyka.
Budżet Państwa na funkcjonowanie PWSZiP w Łomży przeznaczył w tym roku kwotę 820 tys. zł., przy czym większość pieniędzy 788 tys. zł - na działalności dydaktyczną, a resztę 32 tys. na pomoc materialną dla studentów.
Przyznana kwota jest niewystarczającą dlatego konieczne było wsparcie uczelni przez samorządy. Jako pierwszy z pomocą ruszył Sejmik Województwa Podlaskiego. Radni przed miesiącem przekazali PWSIiP w Łomży budynek przy ulicy Poznańskiej, a dziś 1 milion złotych w gotówce na jego adaptacje pod potrzeby szkoły.
Dodajmy, że studenci bezpłatną naukę w PWSIiP rozpoczną już w październiku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę