Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Uchwalili, że chcą kserokopii protokołu RIO

Kolejny epizod w ciągnącej się już kilka miesięcy potyczce radni – prezydent o protokół z kontroli przeprowadzonej w łomżyńskim ratuszu przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Podczas środowej sesji radni miejscy przegłosowali specjalną uchwałę wzywającą prezydenta do przekazania im kserokopii protokołu RIO.

Przypomnijmy kontrola RIO odbyła się na przełomie 2008 i 2009 roku, a po niej Izba skierowała zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy zbyciu jednej z miejskich działek przy ul. Poligonowej. Od kwietnia sprawę tę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która ostatnio wystąpiła do wojewody podlaskiego, aby ten zwrócił się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o unieważnienie jednej uchwały Rady Miasta Łomża i dwóch zarządzeń prezydenta Łomży wydanych w związku z tą transakcja.

Radni z Komisji Rewizyjnej, którzy na polecenia Rady od lipca też usiłują sprawę wyjaśnić, domagają się aby prezydent przekazał im kserokopii protokołu RIO. Prezydent cały czas odmawia kserowania dokumentu, i mówi że radni mogą się zapoznać z oryginałem w gabinecie skarbnika miasta. Radni odpowiadają, że tak nie da się rzetelnie przeanalizować kilkusetstronicowego dokumentu, który przecież – jak ostatnio wyjaśniał prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku - powinien być dostępny radnym.  
W związku z tym Komisji zwróciła się o pomoc do Rady Miasta, która wczoraj przyjęła specjalną uchwałę nakazująca prezydentowi przekazanie radnym kserokopii protokołu.

cz
cz, 29 października 2009 16:27
Data ostatniej edycji: cz, 29 października 2009 17:52:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę