Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Miastkowo przed Dąbrową Moczydły i Mieczami

– to zwycięzcy rozegranego po raz siódmy Turnieju Aktywizacji Wsi. Turniej zorganizował Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, a jego głównym celem było pobudzenie do działalności mieszkańców poszczególnych wsi. W sobotę w Szepietowie reprezentacje podjęły rywalizację, a później nagrodzono najlepszych i okazało się, że za drugie miejsce nagroda jest cenniejsza niż za pierwsze. Mistkowo otrzymało telewizor, a Dąbrowa Moczydły telewizor i DVD.

W tym roku do turnieju zgłoszone zostały następujące miejscowości: Tajno Stare, pow. Augustów, Łubin Kościelny, pow. Bielsk Podlaski, Miecze, pow. Grajewo, Dubicze Cerkiewne, pow. Hajnówka, Miastkowo, pow. Łomża, Zucielec, pow. Mońki i Dąbrowa Moczydły, pow. Wysokie Mazowieckie. Po rozegraniu osmiu konkurencji okazało się, że najlepsi byli mieszkańcy Miastkowa. Wójt gminy Jerzy Wróblewski mówi, że to za sprawa tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich, które rywalizacje potraktowało bardzo poważnie. O wyłonieniu wsi na drugą lokatę zdecydował rzut kostką, bo Dąbrowa Moczydły i Miecze miały po tyle samo punktów. Szczęście uśmiechnęło się do mieszkańców Dąbrowy i jak się okazało chwile później nie tylko ten jedyny raz.
Dzieląc nagrody, Wicemaszałek Województwa Podlaskiego Karol Tylenda, cenniejszą – telewizor i DVD – przyznał bowiem zespołowi który zajął II lokatę – czyli Dąbrowie Moczydły. Zwyciezcy turnieju musieli zaspokoić się dumą ze zwycięstwa i telewizorem, ale bez DVD.

---------------------------
Oto wyjaśnienie odnośnie nagród w Turnieju nadesłane z ZDR Łomża:
" Piszmy prawdę i tylko prawdę a nie domysły i własne interpretacje!

Nie wiem, czy Urząd Marszałkowski wyjaśniał już sprawę nagród na Turniej, ale to co napisaliście jest błędną informacją ponieważ za I miejsce Miastkowo otrzymało telewizor od Marszałka , puchar od Wojewody, Grawerton i bon na nasadzenia od Dyrektora WPODR, albumy od ARiMR oraz nagrody od sponsorów które nie były wręczane podczas turnieju. Dąbrowa Moczydły za II miejsce otrzymała Grawerton i bon na nasadzenia od Dyrektora WPODR, albumy od ARiMR oraz nagrody od sponsorów z których część została wręczona podczas turnieju. Wśród nich był telewizor i DVD od Karola Tylendy jako Karola Tylendy."

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę