Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Cietrzewiom i kraskom grozi wyginięcie

Co dwa lata z krajobrazu województwa podlaskiego znika jeden gatunek ptaka. Mamy już tylko kilka par kraski, całkowite wyginięcie grozi też cietrzewiowi. W całej Polsce zostało ich nieco ponad tysiąc. W Białowieży naukowcy z Europy zastanawiają się, jak ratować cietrzewie. Roman Kalski z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków mówi, że kiedyś ptaki te były wszędzie. Dziś znamy je tylko z książek, dlatego trzeba zrobić wszystko, by ratować cietrzewie.

Ornitolodzy zwracają uwagę na wiele problemów. Główne to niszczenie lęgowisk i noclegowisk cietrzewi. Wpływ na ich zanikanie mają także melioracje i duża populacja lisa czy jenota.

Podobne problemy mają naukowcy na całym świecie. Dlatego potrzebne są kompleksowe działania zmierzające do prawnego zagwarantowania ochrony tego gatunku.

Cietrzewie przygotowują się teraz do zimy. W województwie podlaskim można je zobaczyć jeszcze nad Nurcem, Narwią i Biebrzą.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę