Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Sprawca groźnego wypadku poddał się karze

Na rok i osiem miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Zambrowie 41-letniego kierowcę TIR-a, sprawcę karambolu kilku aut, w którym zginęły cztery osoby. Prowadzona przez niego ciężarówka najechała od tyłu na samochody stojące na czerwonym świetle. Oskarżony przyznał się do spowodowania wypadku i dobrowolnie poddał się karze - poinformował Marek Mioduszewski z Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, która z wnioskiem o takie rozstrzygnięcie zwróciła się do sądu.

Dodatkową karą dla skazanego jest 2-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz dwa tysiące złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny. "Ale ponieważ zaakceptowały go wszystkie strony, nie spodziewam się apelacji" - dodał prokurator.

Do wypadku doszło w czerwcu. TIR prowadzony przez kierowcę z Olecka najechał na kolumnę aut oczekujących na przejazd wahadłowy na remontowanym odcinku drogi w Zambrowie, na trasie Białystok- Warszawa. Uderzył z taką siłą w dwa ostatnie samochody osobowe, że te wbiły się pod ciężarówkę. Doszło do pożaru.

W obu samochodach zginęły po dwie osoby, małżeństwa z Ostrowi Mazowieckiej i okolic Zambrowa. Samochody zostały tak zniszczone, że czwartą ofiarę wypadku znaleziono dopiero po rozcięciu wraku przez strażaków.

Kierowca TIR-a nie odniósł poważniejszych obrażeń. Był trzeźwy, ale z przemęczenia zasnął za kierownicą. Jak zeznawał w śledztwie, szczegółów wypadku nie pamiętał.

Gdyby w tej sprawie nie doszło do dobrowolnego poddania się karze, oskarżonemu groziło do ośmiu lat więzienia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę