Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Prezydenckie stypendia przyznane

39 osób – uczniów łomżyńskich szkół - otrzymało stypendia prezydenta Miasta. Stypendia przyznano najlepszym uczniom z większości szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych. Specjalna komisja rozpatrzyła 90 wniosków zgłoszonych przez poszczególne szkoły. Pieniądze, w kwocie od 80 zł – szkoły podstawowe do 150 zł – ponadgimnazjalne, uczniowie będą otrzymywać co miesiąc przez cały rok szkolny.

Rada Miasta Łomży na stypendia dla zdolnej młodzieży przeznaczyła 50 tysięcy złotych. Aby mieć szansę je otrzymać uczniowie musieli przede wszystkim osiągnąć wysokie wyniki w nauce. W szkołach podstawowych średnia ocen na świadectwie musiała przekroczyć 5.4, w gimnazjach 5.2, a w szkołach ponadgimnazjalnych 5.0. Najwięcej stypendystów jest wśród gimnazjalistów – 14., o jednego mniej jest ich w szkołach ponadgimnazjalnych, a 12 w podstawówkach.
To jak pieniądze wykorzystają poszczególni stypendyści zależy tylko od nich samych. Miasto nie będzie domagało się żadnych rachunków czy sprawozdań.
W tym roku stypendia przyznane zostały po raz pierwszy. Jerzy Brzeziński podkreśla, że to realizacji jego przedwyborczego programu. Niemniej dodaje, że ma nadzieję, iż nie będą one polityczne i będą przyznawane także w następnych latach.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę