Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kierowcy uważajcie na dziury... bobrowe

Niebezpiecznym może stać się przejazd przez stary most w Łomży. Co ciekawe, most jest jeszcze całkiem dobry, ale nasyp pod podjazdem na most podziurawiony jest przez bobry. Okazuje się, że wydrążonych tuneli i jam jest tak dużo, że w każdej chwili jezdnia może się zapaść. Potwierdzają to ekspertyzy z Politechniki Wraszawskiej.

Eksperci nasypo zbadali za pomocą specjalnej geokamery. To co tam w nim zauważyli - jezy włos na głowie.Cały nasyp podziurawiony jest przez tunele i jamy wydrążone przez najprawdopodobniej trzy bobrowe rodziny. Bobrowe duże komory znajdują się już na głębokości około metra pod jezdnią, a to oznacza, że w każdej chwili może ona się zapaść.

Na początku wakacji w wydrążone przez bobry jamy wlano kilka ton betonu, ale to nie załatwiło sprawy. W najbliższych dniach na odcinku przed mostem zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. To tez jednak nie jest lekarstwem. Bobry trzeba z grobli przepedzić, a sam nasyp odbudować - alarmuja eksperci. Koszt inwestycji to co najmniej 600 tys. zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę