Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Kolej na kolej...

- Pora aby samorząd województwa zajął się szlakami kolejowymi – mówi Marek Olbryś, łomżyński radny sejmiku województwa podlaskiego. Samorząd województwa właśnie otrzymał 9 zakupiony szynobus. Wydał na to 38 mln zł. Niestety żaden z nich nie dojeżdża i zgodnie z planami władz województwa nigdy nie będzie dojeżdżał do trzeciego co do wielkości miasta w województwie czyli Łomży. O zmiany w myśleniu o kolei regionalnych dygnitarzy od miesięcy zabiega Jacek Cylwik, radny (niezrzeszony) sejmiku województwa podlaskiego. Niestety jak podkreśla „nawet radni sejmiku z Łomży i regionu nie są zainteresowani aby Łomża miała połączenie kolejowe choćby z Białymstokiem”.

Cylwik przytacza serię podejmowanych inicjatyw dotyczących kolei - choćby przekazania części pieniędzy z funduszy unijnych na remont torowiska pomiędzy Śniadowem a Łomżą, czy zorganizowanie „historycznego” przejazd szynobusem z Białegostoku do Łomży - które spełzły na niczym, bo nie było odpowiedniego wsparcia. Dziś pytany o to na antenie Radia Nadzieja radny Marek Olbryś (PiS) podkreśla, że on od początku Cylwika, ale także Józefa Zajkowskiego, wójta gminy Sokoły, w poczynaniach dotyczących kolejnictwa wspierał. Jednocześnie Olbryś potwierdza większość działaczy z regionu uznaje, że kolej w Łomży to już relikt przeszłości.    
Teraz, wobec planów samorządów Sokół, powiatu łomżyńskiego i miasta Ostrołęki dotyczących przywrócenia ruchu na linii kolejowej Łapy – Ostrołęka radny Olbryś deklaruje, że podejmie próbę przekonania władz województwa podlaskiego, do wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia.      
- Nigdy dotąd samorząd województwa nie wspierał takich działań, ja myślę, że jest najwyższy czas  aby obok infrastruktury drogowej myśleć również o infrastrukturze kolejowej – mówił radny Marek Olbryś.

Dodajmy, że jak wynika z rządowych zapowiedzi, historia kolei w Łomży ma skończyć się w ciągu najbliższych trzech lat. Jeśli koleją nie zajmą się samorządy 2012 rok ma być ostatnim w którym jakiekolwiek pociągi do Łomży będą jeszcze dojeżdżały. Później linia Łomża - Śniadowo kwalifikować się będzie do zamknięcia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę