Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Śladami św. Brunona przejechali ponad 30 km

Ponad 80 rowerzystów wyruszyło w niedzielne przedpołudnie z przed kościoła Krzyża Świętego w Łomży by podążać po okolicy śladami św. Brunona z Kwerfurtu. Uczestniczy pierwszego Rodzinnego Rajdu Rowerowego „ZA KRZYŻEM” przez pół dnia przejechali ponad 30 km. Odwiedzili wzgórzu św. Wawrzyńca, Siemień i Pniewo. Jak podkreśla Tadeusz Babiel – jeden z organizatorów rowerowego rajdu - wzajemna życzliwość uczestników i piękna pogoda znakomicie wpływały na humory.

Trasa rajdu wiodła od kościoła Krzyża Świętego malowniczą nadnarwiańską drogą do Pniewa. Na wzgórzu św. Wawrzyńca, w miejscu pierwszej na naszych ziemiach świątyni gdzie niedawno ustawiono krzyż poświęcony św. Brunonowi, uczestnicy rajdu wspólną modlitwą wyrazili wdzięczność za 1000 lat chrześcijaństwa na łomżyńskiej ziemi. Potem, prowadzeni przez samochód pożarniczy OSP w Kupiskach i asekurowani przez ambulans Grupy Ratowniczej parafii Krzyża Świętego, przejechali na punkt widokowy w Siemieniu. Do Pniewa rajd dotarł w porze obiadu, więc zabawy przeplatały się z grillowaną kiełbaską i kaszanką. W konkursach i grach wszyscy byli zwycięzcami, a wzajemna życzliwość uczestników i piękna pogoda znakomicie wpływały na humory. Przed godz. 17. rajd wyruszył w drogę powrotną, by ok. 18.30 zameldować się na dziedzińcu Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II, gdzie uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Wszyscy, choć nieco zmęczeni (po pokonaniu 32 km), obiecali że na pewno wezmą udział w następnym takim rajdzie.
Uznanie należy się wszystkim uczestnikom, a wdzięczność tym, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu rajdu. Sponsorami nagród byli: WORD w Łomży i sklep KROSS. Dziękujemy!

relacja: Tadeusz Babiel

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę