Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Przyjeżdżam do Łomży...

Grzybek-zaproszenie-www.jpg

 

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza we wtorek, 11 sierpnia 2009 roku, o godz. 18.00, do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na wernisaż wystawy malarstwa Aleksandra Grzybka pt. „Przyjeżdżam do Łomży…”. Artysta jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego w Lublinie (dyplom z malarstwa w 1979 r.). Mieszka i pracuje w Białymstoku. Na jego twórczość składają się rysunki, obrazy i rzeźby. Na wystawie w Łomży prezentuje malarstwo na płótnie, a także na deskach i fragmentach starych belek pochodzących z opuszczonych wiejskich zagród. Naznaczone historią ludzkich losów obiekty inspirują go do tworzenia metaforycznych opowieści o dwóch światach - ziemskim oraz duchowym, w którym krzyżują się drogi ludzi i Aniołów.

Aleksander Grzybek ma w dorobku ponad 20 wystaw indywidualnych oraz 60 wystaw zbiorowych oraz udział w licznych plenerach i konkursach plastycznych. Czterokrotnie gościł w Łomży (w latach: 1982, 1983, 2004, 2006). Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Galerii “Arsenał” w Białymstoku, Społecznego Stowarzyszenia “Stopka” w Łomży oraz w kolekcjach prywatnych, w Polsce i na świecie, m.in. w Anglii, Australii, Chinach, Izraelu, Niemczech, Szwecji, USA i Urugwaju.

Wystawa czynna do 2 września 2009 roku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 06 sierpnia 2009 13:35
Data ostatniej edycji: śr, 12 sierpnia 2009 15:45:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę