Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Znów dzielili się krwią

Prawie 83 litry krwi – to efekt wakacyjnej akcji wyjazdowej ambulansu. Specjalny pojazd Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku przez prawie tydzień (od 27 lipca do 1 sierpnia) kursował po regionie. Krew oddały w sumie 183 osoby, najwięcej dawców było w Zambrowie. - 83 litry krwi to bardzo dużo, zważywszy, że w organizmie jednego człowieka krąży zaledwie ok. 5 litrów tego płynu – mówi kierownik łomżyńskiego oddziału Centrum, Anna Ogrodnik-Wycik. Krew trafi do szpitali w Łomży, Kolnie, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie oraz Białymstoku. Musi został wykorzystana w ciągu 42 dni od pobrania, po tym terminie traci ważność.

- Do końca wakacji krwi powinno wystarczyć , akcja znacznie wspomogła nasze magazyny – mówi Ogrodnik-Wycik.
Ambulans odwiedził 6 miast byłego województwa łomżyńskiego. W Grajewie krew oddało 28 osób, w Czyżewie 22, w Łomży 29. Rekordzistą, podobnie jak podczas akcji czerwcowej, był Zambrów – tu krew oddało 45 osób. W Kolnie do ambulansu zgołsiło się 36 dawców, a ostatniego dnia zbiórki w Ciechanowcu – 23 osoby. Łącznie życiodajnym płynem podzieliły się 183 osoby – to ponad 40 mniej niż na początku czerwca (ambulans odwiedził wówczas te same miasta, krew oddało 225 osób). - Ale wynik i tak nas cieszy – mówi kierownik łomżyńskiego oddziału RCKiK w Białymstoku  i zapowiada kolejne wyjazdy do dawców.  9 sierpnia ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa odwiedzi  Centrum Katolickie, gdzie odbędzie się kolejna akcja „Oddaj Krew z Chrystusem”. 15 sierpnia zbiórka krwi zostanie przeprowadzona na terenie parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży, dzień później w Zbójnej przy OSP, a 19 sierpnia będzie można oddać krew z celnikami – akcję organizuje łomżyński Urząd Celny.  Natomiast 23 krew będą oddawać mieszkańcy Myszyńca.

as


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę