Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Policjanci świętują

Obchody 90-lecia policji świętują dziś policjanci w całym kraju. Okolicznościowe uroczystości odbywają się także w Łomży. Rozpoczęła je uroczysta Msza święta w intencji policjantów sprawowana przez biskupa Tadeusza Bronakowskiego w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Później w Komendzie blisko 50 funkcjonariuszy otrzymało awanse i odznaczenia.

Na uroczystościach w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży zjawili się przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli, byli przedstawiciele prokuratory, sądów wszystkich innych niż policja działających w mieście służb mundurowych. Wśród przybyłych na święto łomżyńskich policjantów był także  inspektor Jacek Walczak, pierwszy z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. To on i insp. Andrzej Ryński, Komendant Miejski Policji w Łomży, wręczali  odznaczenia i awansowane na wyższe stopnie 47. policjantkom i policjantom z tutejszej jednostki. W tej grupie byli także oficerowie policji: Jan Iwanowski – zastępca naczelnika wydziału prewencji, który został nadkomisarzem, i Sławomir Dąbrowski – oficer prasowy KMP, który  awansował na komisarza. Już kilka dni wcześniej awans na młodszego inspektora odebrał zastępca komendanta łomżyńskiej policji mł. inspektor Robert Marciniak.
- Awanse, ordery i odznaczenia są uhonorowaniem waszych sukcesów i podziękowaniem za pracę  - mówi do awansowanych policjantów inspektor Jacek Walczak.
Zastępca KWP w Białymstoku  przywołał także słowa przysięgi jaką przed 90 składali pierwsi polscy policjanci: „dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma (…), przepisów prawa strzec pilnie” - niech zawsze tak będzie - życzył wszystkim Komendant. 

To nie koniec policyjnego świętowania. Na terenie Skate Parku ul. Ks. Anny odbył się festyn rodzinny podczas którego prezentowano sprzęt będący na wyposażeniu łomżyńskiej policji, a przed wieczorem – ale to już tylko dla funkcjonariuszy i zaproszonych gościu – w Nowogrodzie będzie jeszcze ognisko, na które policjantom dyspensy już udzielił ich duszpasterz ks. Mirosław Orłowski.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę