Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

TKANINA ARTYSTYCZNA I WIKLINA MARKA KOSSOWSKIEGO

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w czwartek, 9 lipca 2009 roku, o godz. 18.00, do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na wernisaż wystawy tkaniny artystycznej i wikliny Marka Kossowskiego “Wszystko to marność” - więc daj się pochwycić. Marek Kossowski zaprezentuje gobeliny, collages, tkaniny w technikach mieszanych, “tkane obrazy” oraz unikalne “tkaniny wiklinowe”. W pracy nad tkaninami artysta przełamuje konwencje stosując śmiałe kombinacje splotów i tworzyw. Swoje wizje zamyka w kształtach abstrakcyjnych, często inspirowanych formami geometrycznymi. Jego obiekty odznaczają się reliefowymi fakturami i efektownymi ażurami oraz pięknie skomponowaną kolorystyką z dominacją beży, brązów i szarości.

Marek Kossowski (urodzony w 1953 r. w Warszawie) jest absolwentem Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w roku 1979 uzyskał dyplom w Katedrze Tkaniny Artystycznej. Mieszka w Nowym Targu. Oprócz projektowania i wykonywania tkanin i obiektów z wikliny zajmuje się także malarstwem oraz aranżacjami wnętrz i realizowaniem instalacji z wykorzystaniem wikliny. Swoje prace prezentował na blisko 30 wystawach indywidualnych (Bolesławiec, Gorzów Wielkopolski, Kowary, Kraków, Mediolan, Nowy Sącz, Nowy Targ, Rzym, Warszawa, Wrocław, Zakopane, Zgorzelec, Zielona Góra) oraz 70 zbiorowych (”Tkanina Roku”, Zakopane; Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Łódź; Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Łódź; Międzynarodowe Biennale Miniatury Tkackiej, Szombathely; Ogólnopolskie Biennale "Sztuka wobec Sacrum”, Warszawa; Mała Forma Tkacka, Jelenia Góra; Warsztaty Tkackie, Kowary; “Splot”, Bergkamen; “Abstrakcja w Naturze” Zakopane; ”Tkanina i Rzeźba”, Zakopane; “II Biennale Tkaniny Unikatowej i Malarstwa, Trójmiasto; I Festiwal Tkaniny, Kraków; “Prezentacje Nowotarskie”, Nowy Targ i inne). Jest laureatem licznych konkursów w dziedzinie tkaniny. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 30 czerwca 2009 20:24
Data ostatniej edycji: wt, 30 czerwca 2009 20:26:57

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę