Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dodatkowe pieniądze na kulturę... będą.

Ponad dwa i pół miliona złotych dostanie Łomża i Powiat Łomżyński na tzw. powojewódzkie instytucje kultury. Chodzi o pięć placówek, dwie podległe powiatowi i trzy miastu, które przed 1999 rokiem były finansowane z budżetu ówczesnego wojewody łomżyńskiego.

Od chwili likwidacji województwa łomżyńskiego placówki przekazano samorządom, ale w dalszym ciągu ich działalność dotował budżet państwa. W tym roku miało to się skończyć, a zapowiedziana centralna dotacja miała charakter raczej symboliczny.
Przeciwko temu zaprotestowali samorządowcy i okazało się, że ich protest był skuteczny. Ministerstwo Kultury podzieliło specjalną rezerwę i właśnie z niej Powiat Łomżyński na Regionalny Ośrodek Kultury i Muzeum Przyrody w Drozdowie dostanie około 630 tysięcy złotych – twierdzi Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia starostwa - Anna Archacka. To 100 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

Więcej niż początkowo zakładano ma dostać także miasto Łomża. W tym wypadku dotacja miałaby dotyczyć: Muzeum Północno-Mazowieckiego, Teatr Laki i Aktora i Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Nieoficjalnie mówi się, że sięgnie ona około dwóch milionów złotych. Wiceprezydent miasta odpowiedzialny za kulturę czeka na pismo z ministerstwa, w którym ma być wymieniona kwota i instytucje na które pieniądze są przeznaczone.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę