Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Trzęsienie ziemi... w Łomży

O 13.15 na północnym-wschodzie Polski zatrzęsła się ziemia. Informacje potwierdzają Centra Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie i Białymstoku. Ziemia zatrzęsła się także w Łomży i Ostrołęce. Wstrząs był silny - jak poinformował Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW Bogdan Maksim miał około 4.5 stopnia Richtera. Epicentrum znajdowało się około 180 km. na płn. zach. od Suwałk. "Nikt nie ucierpiał. Strat i szkód nie zanotowano. Służby zachowują stałą gotowość do działania. Zakład Sejsmologii PAN nie przewiduje wstrząsów wtórnych." - napisał w specjalnym komunikacie Maksim.

Wstrząsy odczuwalne były, między innymi, w Olsztynie, Elblagu, Białymstoku, Suwałkach i Łomży. Suwalskim strażakom zgłoszono uszkodzenie jednego budynku przy ulicy Reja. Mieszkańcy twierdzą, że podczas wstrząsów z parapetów spadały doniczki z kwiatami. Tymczasem w Łomży strażacy twierdzą, że nie mieli żadnego zgłoszenia jakoby cokolwiek w ogóle się zatrzęsło. O odczuwalnych wstrząsam mówią natomiast niektórzy mieszkańcy Łomży.

Jak podają rosyjskie agencje, w Kaliningradzie i pobliskich miejscowościach także odnotowano wstrząsy o sile czterech stopni w skali Richtera. Najbardziej odczuli je mieszkańcy wyższych pięter bloków. W kaliningradzkim ratuszu podczas trzęsienia ziemi nawoływano wszystkich do natychmiastowego opuszczenia budynku.

zobacz też: forum 4lomza.pl - Trzęsienie ziemi?

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę