Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uboga Łomża

Około 4400 rodzin z Łomży ma dochód poniżej 504 złotych na osobę – szacuje ratusz. Od pierwszego dnia maja do września Oddział Świadczeń Rodzinnych wypłacił łącznie niemal 3 mln 400 tys. zł. świadczeń rodzinnych. Otrzymało je 3391 wnioskodawców.

W ramach wypłat świadczeń rodzinnych najwięcej wypłacono zasiłków rodzinnych – 3034. Poza mini ratusz wypłacił 278 osobom zasiłki pielęgnacyjne i 79 świadczenia pielęgnacyjne. Od maja wypłacono też ponad 2,5 tysiąca przeróżnych dodatków. Najwięcej w związku z rozpoczęcia roku szkolnego (dla 1298 osób) i z tytułu samotnego wychowywania dziecka (850 osób)

Dodajmy, że wypłaty świadczeń rodzinnych jest realizowane z dotacji budżetowej. W 2004 r. (od maja do końca grudnia) przewidziano na ten cel środki w wysokości 5.817.454 zł.

Od dnia 1 października w związku ze zmianą ustawy o świadczeniach rodzinnych, dodatkowo dwie grupy świadczeniobiorców otrzymają wypłaty zasiłków. Są to:

osoby pobierające świadczenie ze zlikwidowanego Funduszu Alimentacyjnego - otrzymują one 70% kwoty, ale nie więcej niż 300 zł (osoby dotychczas nie objęte świadczeniami z powodu wyższego dochodu),
osoby otrzymujące już dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka - otrzymują one wyrównanie między tym świadczeniem, a przyznanym Funduszem Alimentacyjnym do wysokości 70%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę