Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kosztowne bezrobocie

Niemal 14 milionów złotych wydał w tym roku łomżyński Urząd Pracy w ramach tzw. Funduszu Pracy. Zdecydowana większość pieniędzy poszła na zasiłki i świadczenia dla bezrobotny – ponad 11 milionów złotych. Na zwalczania bezrobocia – czyli tzw. aktywne formy - wydano niemal 2 miliony 300 tysięcy, a na opłaty pocztowe i prowizje bankowe niemal 56 tysięcy złotych.

Od stycznia do końca sierpnia 2004 roku Powiatowy Urząd Pracy w Łomży wydał 13 890 958,53 zł w tym na zasiłki i świadczenia dla bezrobotnych 11 275 622,26 zł. Z pośród około ośmiu tysięcy osób zarejestrowanych w łomżyńskim zatrudniaku prawo do zasiłku stanowi około 8% z nich.
Druga duża pozycja w wydatkach Funduszu Pracy są aktywne formy zwalczania bezrobocia. Wchodzą w to wydatki na szkolenia, prace interwencyjne, roboty publiczne, i m.in.: stypendia i pożyczki. W tym roku na ten cel wydano dokładnie 2 297 783,53 zł, czyli około 70% tego co ma być wydane do końca roku. Dodajmy, że na aktywne formy zwalczania bezrobocia łomżyński PUP ma w 2004 roku o ponad milion złotych mniej niż rok wcześniej. Za pewne z tej przyczyny w kilku działaniach już wydano niemal wszystko co miało być wydane. Przykładowo fundusze na pożyczki zrealizowano w 99%, prace interwencyjne w ponad 92%, a na pomoc absolwentom w znalezieniu wydano niemal 92% zaplanowanych do końca roku środków.

Wśród tzw. pozostałych wydatków najwięcej pieniędzy pochłaniają opłaty pocztowe i prowizje bankowe. W tym roku na ten cel wydano dokładnie 54 584,86 zł. To około 60% opłat zaplanowanych do końca roku. Dodajmy, że w przez cały 2003 roku łomżyński PUP na ten cel wydał ponad 80 tysięcy złotych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę