Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Balkon spadł bo... musiał spaść

To nieco uproszczony wniosek z ekspertyzy przygotowanej przez specjalistów z Politechniki Białostockiej badających czemu w sierpniu z bloku przy ul. Dmowskiego 4. oderwał się balkon. Przypomnijmy: nikomu nic się nie stało, ale niewiele brakowało a doszłoby do prawdziwego nieszczęścia – dosłownie na chwilę przed tym jak balkon się oderwał zeszła z niego kilkuletnia dziewczynka.

Blok przy ul. Dmowskiego ma niemal 40 lat i znajduje się z zasobach komunalnych. Podobnych do niego jest w Łomży jeszcze kilkanaście. To że ich stan nie jest idealny wiadomym było od dawna, ale to co powiedzieli eksperci z wydziału Inżynierii Budowlanej Politechniki Białostockiej przeraża. Balkon spadł bo przerdzewiały elementy zbrojeniowe utrzymujące go przy budynku. Co ciekawe druty skorodowały, bo nie było odpowiedniej izolacji chroniącej je przed wilgocią. Jeśli do tego dołożymy potwierdzoną przez złą jakość użytego betonu wniosek może być tylko jeden – jak w tytule.
Wyniki zaskoczyły także ekspertów, którzy natychmiast pobrali próbki balkonów w czerech innych blokach komunalnych. Jeżeli wyniki będą takie same jak za pierwszym razem jeszcze w tym roku trzeba będzie usunąć z tych budynków wszystkie balkony – twierdzi Marek Olbryś z-ca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.
Póki co Olbryś przypomina, że w dalszym ciągu w blokach komunalnych obowiązuje zakaz wychodzenia na balkony.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę