Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Podwójna uroczystość w Galerii Sztuki Współczesnej

Dyrektor Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego zaprasza 8 maja 2009 roku, o godzinie 18.00, do sal Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, przy ul. Długiej13, na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku artystów z Ukrainy: Natalii Pastuszenko, Tatiany Gubiny oraz Aleksandra Miłowzorowa. Wernisażowi towarzyszyć będzie doroczna uroczystość wręczenia Nagrody Bursztynowego Kierca przyznawanej za wspieranie i popularyzowanie działalności Muzeum oraz wkład w jego rozwój. Laureatami Nagrody za rok 2008 są: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz Pani Agnieszka Wysocka .

 

Współpraca Muzeum z OSM w Piątnicy datuje się od 2000 roku, kiedy to Spółdzielnia wsparła realizację wystawy czasowej “W kuchni i komorze”. W następnych latach wielokrotnie sponsorowała imprezy folklorystyczne odbywające się na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie (”Skansenowskie Spotkania, “Niedziela św. Rocha”) oraz festyny archeologiczne organizowane w ramach cyklu “Powroty do przeszłości” na dziedzińcu Muzeum w Łomży (rok 2007 i 2008).

Pani Agnieszka Wysocka zajmuje się nauczaniem plastyki w łomżyńskich gimnazjach i od lat współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej w Łomży w zakresie wzbogacania szkolnej edukacji plastycznej o różne formy kontaktu uczniów ze sztuką. Polegają one, m.in., na: zwiedzaniu wystaw, uczestniczeniu w lekcjach muzealnych i spotkaniach z artystami plastykami, indywidualnych wizytach na wystawach oraz podejmowaniu przez młodzież samodzielnych prób interpretacji dzieł sztuki. Pełna zaangażowania praca edukacyjna Pani Agnieszki Wysockiej przekłada się na wzrost zainteresowania młodych ludzi sztuką współczesną. Jej wychowankowie są nie tylko częstymi gośćmi w Galerii, ale także aktywnymi odbiorcami sztuki.

 

Wystawa artystów z Ukrainy została zorganizowana z inicjatywy Natalii Pastuszenko, zaprzyjaźnionej z łomżyńskim środowiskiem plastycznym dzięki wspólnemu uczestnictwu w plenerach i wystawach. Ukraińscy twórcy tematem swoich obrazów i rysunków uczynili historie “wzięte” z  życia oraz zaczerpnięte z wyobraźni. Wpisując podpatrzone sytuacje, zdarzenia osobiste i wymyślone sceny w nową przestrzeń znaczeniową, wzbogaconą elementami baśni i ukaraińskiego folkloru, otworzyli je na nowe skojarzenia i interpretacje. Każdy z autorów ma własne marzenia i emocje, własny styl i poetykę. Te odmienne światy łączy, natomiast, obecność pierwiastka humanistycznego, który przenika głęboka refleksja na temat ludzkiego losu.

Wystawa sztuki ukraińskiej została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Łomży.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Tatiana Gubina
Foto: Natalia Pastuszenko
Foto: Natalia Pastuszenko, Tatiana Gubina, Karolina Słodowska
Foto: Tatiana Gubina
Foto: Agnieszka Wysocka , Jerzy Jastrzębski
Foto: Agnieszka Wysocka, Karolina Słodowska
Foto: Agnieszka Wysocka, Jerzy Jastrzębski, Wojciech Dzierzgowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 04 maja 2009 14:00
Data ostatniej edycji: wt, 12 maja 2009 17:11:28

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę